POLIVIT B-Обложени таблети

POLIVIT B-Обложени таблети

150.00 ден

SKU: EPH_9495 Категорија Ознака:
Кошничка
Спореди

Опис

POLIVIT B е граничен производ кој содржи комплекс на витамини од групата Б, неопходни за нормално одржување на физиолошките и метаболните процеси во организмот.

POLIVIT B филм –обложени таблети допринесуваат:

• ефикасност на енергетскиот метаболизам,
• физиолошка функција на кардиоваскуларниот систем,
• ублажување на заморот и исцрпеност,
• ефикасност на процесот на еритропоеза,
• одржување на нормалните психолошки и ментални функции,
• намалување на ризик од оштетување на нервите ,
• намалување на ризикот за нутритивен дефицит предизвикан од различни фактори,
• за намалување на здравствените последици од секојдневно консумирање на алкохол

POLIVIT B филм –обложени таблети пакувани се во два блистера  со по 15 филм-обложени таблети во кутија.

POLIVIT B филм- обложени таблети се употребуваат  1 таблета на ден за возрасни и деца над 15 години.

Дополнителни информации

Brand

HEMOFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.