Pro Retinol -  7 Ампули за лице за подмладување и регенерација

Pro Retinol – 7 Ампули за лице за подмладување и регенерација

830.00 ден

SKU: EPH_1536 Категории , Ознака:
Кошничка
Спореди

Опис

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со органски Ретинол (Бакухиол) и терапевтски екстракти од Гингко Билоба, Црвено грозје и Акаи бобинки.

Регенерира, подмладува и елиминира несовршености.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Природна и веганска алтернатива на синтетичкиот Ретинол
  • Силни против стареечки и регенерирачки дејства, без негативни ефекти

НАЈДОБРО ЗА: Оштетена кожа и кожа во стареење.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.

СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, BAKUCHIOL, SODIUM HYALURONATE, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT*, VITIS VINIFERA LEAF EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, SESAMUM INDICUM SEED OIL, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.