Опис

PROBIVAL CHOCO + C + Zn 
Чоколадни меченца со детски добри бактерии и пробиотик со неодолив вкус
кој децата го сакаат.
100 % препорачаната дневна доза на цинк – ја забрзува регенерацијата на
епителот на цревната слузница и го зајакнува имунитетот.
100% препорачаната дневна доза на витамин C-го намалува уморот и
исцрпеноста кај дијареја. Не содржи глутен, шеќери и конзерванси.
Во нашиот организам постојат добри бактерии кои цревната флора ја прават здрава, а го
спречуваат растот и развојот на лошите-патогени бактерии кои го нарушуваат здравјето.
Кај децата цревната флора се нарушува по дејство на различни фактори.
Поради нарушена цревна флора , доаѓа до тешкотии и болки во стомакот, кои вклучуваат
и акутна дијареја.
Probival Choco + C + Zn е единствениот облик на чоколадни меченца кои децата го сакаат
и прифаќаат!
Содржи добри млечно-киселински бактерии и бифидо бактерии кои ги нарекуваме „детски
бактерии“ бидејќи се природни жители на цревниот тракт и најдобри испитани пробиотски
бактерии.
Пробиотикот Inulin и цинк во составот придонесуваат за исклучителна ефикасност на овој
производ.
Во согласност со препораките на СЗО и UNICEF, цинкот се препорачува во терапија на
акутна дијареја, бидејќи го скратува времетраењето и ги ублажува симптомите.
Бидете безгрижни, независно дали патувате, летувате или стомачните тешкотии би
настанале по некоја инфекција.
Зајакнете ја цревната флора и овозможете им на вашите деца мирен стомак и весели
денови!
УПОТРЕНА: Едно чоколадно мече на ден

Дополнителни информации

Brand

4U PHARMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.