PROLIFE Суспензија

395.00 ден

Опис

Prolife Пролајф суспензија – современ регулатор на цревната микрофлора кој делува природно и нема штетни влијанија.

Шишенце:
Глукоолисахарид, засладувач: фруктоза, арома, лимонска киселина (Е 330), конзерванси: калиум сорбат (Е 202) и натриум бензоат (Е 211)

Приготвен затворач: Bacillus coagulans (Lactobacillus sporogenes ), Lactobacillus acidophilus, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidobacterium bifidum во количина од 2,1 х 109 живи микроорганизми способни за размножвување, екстракт од квасец (Saccharomyces cerevisiae), колоиден силициум, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамини Б2 (рибофламин), витамин Б1 (тиамин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобалмин), малтодекстрин, тринатиум цитрат (Е331), лимонска киселини (Е330)

Пакување:
7 шишенца од 10 мл со приготвен затворач, во кутија со упатство.

Дополнителни информации

Brand

JGL

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.