Prospan – Сируп

345.00 ден

SKU: EPH_7143 Категории ,

Опис

Prospan се користи за симптоматски третман на хронични воспалителни бронхијалната болести и при акутно воспаление на дишните патишта придружено со кашлица.

Дозирање : Мали деца (од 1 до 5 години) земаат по 2,5 ml од сируп 3 пати дневно; деца и адолесценти (од 6 до 9 години) земаат 5 ml од сируп 3 пати дневно; возрасни и деца над 10 години земаат по 5 – 7,5 ml од сируп 3 пати дневно.

Времетраењето на третманот зависи од видот и тежината на клиничката слика. Дури и кај лесни воспаленија на дишните патишта, третманот треба да трае најмалку една недела. За да има терапијата континуиран успех, терапијата со Проспан треба да продолжи 2-3 дена по престанок на симптомите.

Дополнителни информации

Brand

BAYER

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.