Опис

PURE VITAMIN C10 обновувачки серум против брчки. Содржи чист витамин Ц, салицилна киселина и невросензин за враќање на целосниот сјај. Погоден е и за чувствителна кожа. Антиоксиданс. Кожата е помека, хидрирана и посјајна во само еден момент. Брчките и тенките линии се намалени. Кожата делува како да е трансформирана, текстурата и тенот на кожата изгледаат поизедначени. Кожата е повеќе мазна и изедначена и го достигнува свој целосен сјај. Да се нанесува наутро на лицето и вратот. Да се избегнува пределот околу на очите. Да се користи заедно со заштитен фактор. Лесна, брзо абсорбентна текстура. Свиленкаста, немрсна трага. Оптимална подлога за шминка. Локално применет, овој антиоксидантен серум може да помогне во спречување и корекција на вообичаени знаци на стареење, како што се губење на еластичност, пигментација, безживотност на кожата, како и ситни линии и брчки. Игра важна улога во задржувањето на влажноста и ја зголемува блескавоста на кожата.

Да се нанесува наутро на лицето и вратот. Избегнувајте го пределот околу очите. Да се користи заедно заштитeн фактор. Лесна, брза абсорбентна текстура. Свиленкаста, немрсна трага. Оптимална подлога за шминка.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.