Опис

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Real ISOLATE 100 – најчиста форма на протеин од сурутка добиена преку процес на микрофилтрација. Благодарение на употребата на методот CFM (Микрофилтрација со вкрстен проток), нашиот производ е богат извор на егзогени амино киселини. Неговите непобитни предности се совршената растворливост и високите биолошки вредности.

Како ефикасно да го обновите мускулното ткиво, да го забрзате метаболизмот и да стекнете ефикасна заштита од катаболизам во исто време? Само со користење Real Isolate 100 – врвен квалитет, најчист изолат од протеин од сурутка на пазарот. Овој додаток во форма на прав ќе ви овозможи да подготвите хранлив пијалок кој обезбедува оптимална количина на градежни компоненти.

Само Real Isolate 100 се карактеризира со толку корисен состав за вашето тело. Изберете чист, висококвалитетен изолат од протеин од сурутка со само минимална количина на јаглени хидрати и масти, без глутен и штетни средства за подигање.

Грижете се за вашите мускули, обезбедете им ефикасна заштита за време на секој тренинг и снабдете им ја вистинската количина на градежни компоненти неопходни за раст на мускулната маса. Друга предност од користењето на изолат од протеин од сурутка е неговото позитивно влијание на метаболизмот и брзината на согорување на масното ткиво, а истовремено го штити мускулното ткиво.

Со Real Isolate 100 можете да бидете сигурни дека избирате додаток кој се карактеризира со високи биолошки вредности, што значи дека го снабдува вашето тело со оптимален базен на аминокиселини. Овие амино киселини се основните компоненти за градење на мускулите кои гарантираат ефикасна заштита од катаболизам!

Изберете висококвалитетен додаток добиен преку технолошки напреден процес на CFM – Микрофилтрација со вкрстен проток – кој го гарантира не само оптималниот состав на нашиот производ, туку е и тајната зад неговата совршена растворливост без никаква пена на подготвениот пијалок.

ПРЕПОРАКИ ЗА УПОТРЕБА

Овој производ е дизајниран за професионални спортисти и аматери кои се фокусираат на забрзување и подобрување на ефектите од нивните тренинзи. Овој додаток може да се користи за време на тренинг план за градење мускули и додека се намалува вишокот масно ткиво. Сè затоа што содржи протеини со врвен квалитет кои го снабдуваат вашето тело со доволна количина на базен на аминокиселини, вклучувајќи го и вредниот комплекс BCAA.

ДОЗИРАЊЕ

Измешајте 1 порција од производот со 200-300 ml вода или обезмастено млеко. Земете до 3 порции дневно. Не ја надминувајте максималната препорачана доза од 3 порции дневно.

СО ИЗОЛАТ 100 ДОБИВАТЕ

– Заштита на мускулите при редукција

– Брз и ефикасен антикатаболичен ефект

– Дополнителна поддршка на анаболни процеси

– Негувани и силни мускули подготвени ефикасно да работат

НУТРИЦИОНА ВРЕДНОСТ

Дополнителни информации

Brand

Real Pharm

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.