Опис

UST Salicylic Acid 30 ml Салицилна киселина

Салицилна киселина добиена од природни извори: кора од врба, зимзелени листови и кора од слатка бреза. Ефикасен природен ексфолијант, кој делува во најпроблематичните пори на мрсна кожа. Ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, како и вишокот на себум. Ги намалува порите, го подобрува тенот како и целукупната свежина на кожата.

Се препорачува за помрсна кожа, како и за проблематична кожа склона кон акни и мозолчиња

 

Употреба: ден ноќ   

Забелешка: Можна е  индивидуална нетолеранција на производот. Доколку се појават несакани ефекти, прекинете ја употребата.

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.