Опис

JUST REVOX SKIN THERAPY OIL МАСЛО ЗА СПЕЦИЈАЛЕН ТРЕТМАН НА КОЖАТА. Помага да се намали видливоста на: СТРИИ, ЛУЗНИ, ФЛЕКИ, ПИГМЕНТИРАНИ ДАМКИ, СПРЕЧУВА ДЕХИДРИРАЊЕ &  СТАРЕЕЊЕ НА КОЖАТА

Совршено МАСЛО збогатено со масло од лаванда, Витамин Е и иновативниот комплекс OleoSoft-4 комбинација која докажано ќе ја подобри и зголеми еластичноста на кожата, интензивно ќе ја хидратира и ефикасно ќе делува против појава на стрии. Лесна текстура, многу брзо се апсорбира, не остава мрсни траги а кожата е инстантно е нахранета и останува долготрајно мека и нежна.

СТРИИ помага превентивно против појава на стрии, но и ја намалува видливоста на стрии кои настанале во текот на бременоста или при губење на тежина.

ЛУЗНИ ја подобрува сосотојбата на кожа со лузни и ја намалува нивната видливост.

ДЕХИДРИРАЊЕ И СТАРЕЕЊЕ НА КОЖАТА Брзо го подобрува надворешниот изглед на уморна кожа, без сјај и енергија како и кожа со видливи брчки. Покажува воодотпрни својства, па така може многу успешно да ја заштити кожата од сушење во текот на ладни и ветровити денови.

ФЛЕКИ брзо ја намалува видливоста на флеки и пигментирани дамки.

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.