Опис

Витамин Ц е познат моќен антиоксиданс, кој ја засилува синтезата на колагенот. Неговите состојки се дури и постабилни и во одредени периоди овозможуваат подобри ефекти во третманите: поздрав и посјаен изглед, маслиновото масло во својот состав придонесува за засилување и антиоксидативното дејство, алантоин придонесува за омекнување на кожата како и смирување на чувствителната кожа. Особено годи на уморна кожа, сува, како и кожа со знаци на стреење.

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.