Опис

Rhinostop таблети содржат три активни состојки – парацетамол, псеудоефедрин и хлорфенамин чии што делувања меѓусебно се помагаат.

Rhinostop таблети брзо и ефикасно ги ублажува симптомите на настинка и грип (и ги спречува симптомите на алергиски ринитис), меѓу кои:

 1. зголемена секреција од носот,
 2. кивање,
 3. затнатост на носот и синусите,
 4. црвенило на носот и очите,
 5. насолзени кои кои чешаат,
 6. главоболка,
 7. болка во синусите,
 8. болка во грлото,
 9. болка во мускулите и зглобовите,
 10. висока телесна температура,
 11. општа слабост.

Rhinostop таблети – состав:

 • 1 таблета содржи: парацетамол 251,0 mg, псеудоефедрин хидрохлорид 61,20 mg, хлорфенамин малеат 2,54 mg
 • 20 таблети

Дополнителни информации

Brand

BOSNALIJEK

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.