Rinasek-Таблети

210.00 ден

SKU: EPH_8895 Категории ,

Опис

РИНАСЕК содржи комбинација од активни супстанци – псеудоефедрин и трипролидин. При ова, псеудоефедринот го намалува отокот на слузокожата на носот и го олеснува дишењето, а трипролидинот учествува во ублажување на симптомите на алергија како кивање и солзење.
Токму поради ова, Ринасек се користи за лекување на:
 -алергиски ринитис (воспаление на слузокожата на носот предизвикано од алергија)
 -вазомоторен ринитис (воспаление на слузокожата на носот кое не е предизвикано од алергија)
– настинка.
10 Tаблети

Дополнителни информации

Brand

HEMOFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.