Опис

Раскошен и немрсен крем кој трајно ги смирува чувствата на топлина и затегнатост, го намалува црвенилото и обезбедува висока анти-UVA/UVB заштита за спречување на црвенило. Обезбедува моментален комфор и ја остава кожата мека, смирена и заштитена.

Ја поправа и зајакнува бариерата на кожата
Богата со термална вода Uriage со навлажнувачки и смирувачки својства и со церастерол-2F кој издржливо ја реструктуира бариерата на кожата, овој крем ја навлажнува и обезбедува моментален и долготрајна удобност на кожата.

Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови
Нејзините екстракти од женшен и црвени алги го зајакнуваат ѕидот на крвните садови за да го ограничат нивниот изглед на површината на кожата.

Ја обновува и зајакнува имунолошката бариера
Асоцијацијата на комплексот TLR2-Regul и комплексот SK5R, (специфичен-kallikrein-5-регулатор), нов патент поднесен од Uriage Dermatological Laboratories, ја регулира активноста на каликреин-5, протеаза одговорна за воспаление и васкуларни нарушувања, за со високи перформанси, смирувачки ефект.

Заштитува од UVA/UVB зраци
Сончевиот филтер со висока толеранција создава екран против UVA/UVB зраците.

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.