SAN Collagen type 1 & 3  прашок

SAN Collagen type 1 & 3 прашок

1,100.00 ден

SKU: EPH_5779 Категории , Ознака:
Кошничка
Спореди

Опис

Рецептот за одржување на здраво тело е релативно едноставен: вежбајте и јадете здрава храна. Но, што е со оптималната исхрана за вашата кожа, коса, нокти, коски и зглобови?

Како што стареете, вашето тело губи колаген, предизвикувајќи забележителни и несакани видливи ефекти. Кога вашата кожа ќе ја изгуби еластичноста и густината, може да видите повеќе брчки и повеќе дупчиња од целулитот, што исто така значи дека вашата кожа може да почне да се чувствува груба.

Колагенот е најзастапен протеин во вашето тело, а Типовите колаген 1 и 3 на САН испорачуваат чист, природен протеин од премиум хидролизиран извор на колаген кој е лесен за растворање, апсорпција и употреба.

MADE IN USA!

Дополнителни информации

Brand

SAN Nutrition

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.