Septanazal Спреј

215.00 ден

SKU: EPH_7919 Категории , Ознака:

Опис

Повеќето производи за нос дејствуваат брзо, но ја иритираат и сушат носната слузница, со непријатно чувство на печење во носот. Септаназал не само што го одзатнува носот, туку има и заштитна улога, овозможува заздравување на оштетената носна слузница. Покрај деконгестив (состојка која го одзатнува носот), содржи и декспантенол, со што го намалува времетраењето на носните симптоми, ја навлажнува и лекува носната слузница.

Препорачана доза за деца на возраст од 2 до 6 години е едно прскање во секоја носница до 3 пати дневно, по потреба.

 

Дополнителни информации

Brand

KRKA Herbion

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.