Septolete total пастили

210.00 ден

SKU: EPH_5212 Категории , Ознака:

Опис

– Септолете тотал е современ лек со посебен состав кој овозможува целосен третман на болното грло. Дејствува на причината за инфекција и ги ублажува симптомите на воспалението, како што се:

  • болка
  • црвенило
  • оток
  • печење
  • нарушена функција на грлото

Целосен третман за болки во грлото

Повеќето случаи на болно грло кај возрасните и деца се предизвикани од вируси, па затоа антибиотиците во овој случај не се ефикасни и се препорачува соодветна терапија која брзо ослободува од болки во грлото.

Кога вашето грло е надразнето, отечено или ве боли, потребен ви е целосен третман. Септолете тотал е посебна комбинација од две активни состојки:

  • Бензидамин – овозможува олеснување на болката и воспалението во грлото
  • Цетилпиридиниум – ја отстранува причината за инфекција

На тој начин, Септолете тотал овозможува целосен третман за болки во грлото од било кој степен (благи до силни).

Комбинацијата на овие две активни состојки обезбедува тројно дејство:

  • противвоспалително
  • аналгетско
  • антисептично

Едноставно дозирање
За возрасни и деца над 6 години
Пастили: 3 до 4 пастили дневно

Дополнителни информации

Brand

KRKA Herbion

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.