septolete spray

Septolete total спреј -грло

230.00 ден

SKU: EPH_7477 Категорија Ознака:
Спореди

Опис

Septolete total спреј –  е современ лек со посебен состав кој овозможува целосен третман на болното грло. Дејствува на причината за инфекција и ги ублажува симптомите на воспалението, како што се:

  • болка
  • црвенило
  • оток
  • печење
  • нарушена функција на грлото

Целосен третман за болки во грлото

Повеќето случаи на болно грло кај возрасните и деца се предизвикани од вируси, па затоа антибиотиците во овој случај не се ефикасни и се препорачува соодветна терапија која брзо ослободува од болки во грлото.

Едноставно дозирање
За возрасни и деца над 6 години
Спреј: 1 до 2 прскања по доза

Дополнителни информации

Brand

KRKA Herbion

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.