silamiran(1)

Silimarin Articoka-капсули

510.00 ден

SKU: EPH_9621 Категорија

Опис

SILIMARIN ARTICOKA капсули за возрасни,30 капсули.

Бел трн – плодот од бел трн допринесува за нормална функција на црниот дроб. Слимаринот ја зголемува рамената на глутатионот во црниот дроб, а глутатионот е најголем антиоксиданс за заштита на црниот дроб.

Артичока – Листот од артичока допринесува за нормална функција на јетрата, а посебно е значаен затоа што содржи: фенолни киселини и нивни естри (цинарин), сексвитерпенски лактони и флавоноиди.

Витамин Е, цинк и селен – допринесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Капсулите Силимарин и Артичока се наменети за сите лица за одржување на здравјето на црниот дроб. Содржат антиоксиданси за заштита на клетките во организмот, како и за заштита на клетките од црниот дроб од можните оштетувања настанати од слободните радикали.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!

За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Дополнителни информации

Brand

DIETFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.