Silymarin FORTE таблети

630.00 ден

SKU: EPH_3165 Категорија

Опис

Silymarin FORTE таблети, 30 таблети.

Состав: една филм-обложена таблета содржи 336.70-411.52 mg екстракт (како сув екстракт, рафиниран и стандардизиран) од silybum marinum L. Gaertner, fructus (плод од млечен трн) што одговара на 200mg силимарин изразено како силибинин.
Silymarin е растителен лек на база од плодот на млечен трн.

СИЛИМАРИН капсулите се применуваат при нарушување на функцијата на црниот дроб кај следните болести и состојби:
– хроничен хепатитис Б и Ц (воспалителна болест на црниот дроб)
– оштетување на црниот дроб поради изложеност на алкохол со престанок на внесување на алкохолни пијалаци во организмот
– цироза на црн дроб

Дополнителни информации

Brand

BELUPO

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.