Опис

100% Природен 100% Безбеден Клинички Докажан Назален Деконгестив

Идеален за новороденчиња и бебиња.

  • Ја ослободува назалната конгестија (затнатиот нос)
  • Чисти и одзатнува

Sinomarin Babies е 100% природен клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на нос). Sinomarin Babies е 100% природно решение кое ќе му помогне на Вашето бебе да дише полесно.

Хипертонично решение од морска вода со 2.3% концентрација на NaCl, богат со минерални соли и елементи во трагови (корисни состојки од морето). 100% природен, 100% безбеден, без лекови, презервативи или хемиски адитиви. Без несакани дејства и без контраиндикации. Безбеден за новороденчиња, безбеден за користење за време на бременост и доење. Одличен степен на толеранција.

Идеален за новороденчиња и бебиња, така што помага при чистење на носната шуплина и отстранување на вишокот на насобран мукус и слуз. Ја одзатнува носната шуплина преку природен механизам по пат на осмоза и го враќа природното дишење на носот.

Својства: Го олеснува дишењето (назалната конгестија) со намалување на отокот на носната слузница. Го отстранува вишокот на секрет. Помага да се врати природната функција на носната слузница, ја чисти носната шуплина од акумулираниот слуз, алергени, инфективни агенси и други нечистотии. Одржува континуирана влажност на слузницата.

Sinomarin Babies се препорачува за:

  • отстранување на акумулираниот слуз и чистење на носната шуплина
  • за сите случаеви на затнат нос
  • при обична настинка и грип
  • за спречување на секундарни инфекции и компликации (воспаление на средно уво)
  • за секојдневна назална хигиена

Начин на употреба: Неколку капки во секоја ноздра 2-3 пати на ден.

18 х 5 мл.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.