-17%
gels elektroliti

SIS GO ENERGY + ELECTROLYTE GELS 5 бр.

Original price was: 600.00 ден.Current price is: 500.00 ден.

Availability: Нема на залиха SKU: EPH_3951 Категории ,
Спореди

Опис

Геловите GO Energy + Електролит првиот и единствениот вистински изотоничен енергетски гел во светот.

Гелот не само што обезбедува брзо снабдување со лесно сварливи јаглени хидрати (22 грама) за енергија, туку обезбедува и 118 мг натриум, 9,5 мг калиум и 1,5 мг магнезиум на гел. Наменет за долги или напорни активности со само 87 калории по порција и Формулиран со клучни електролити, за да ги замени изгубените преку потење.

Дополнителни информации

Brand

SIS

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.