Skintech Purigel - крема

Skintech Purigel – крема

2,600.00 ден

SKU: EPH_7322 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

Purigel
Дерматолошки тестиран гел се препорачува за долготрајна употреба за масна кожа и кожа склона кон акни.Се препорашува и за мажи и за жени.Активните состојки помагаат да се отстрани вишокот маснотии унифицирајќи ја текстурата на кожата посебно во Т зоната.
Веднаш после првата употреба се забележува свеж изглед на кожата без притоа да ја суши и ја одршува силно хидрирана.
Активни состојки
-салицилна киселина
-бурдок екстракт
-сулфур
-камфор
-ментол
-алантоин
Начин на употреба
Неколку пати на ден се нанесува во тенок слој на претходно добро исчистена кожа

Дополнителни информации

Brand

PEEL2GLOW

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.