Опис

Aнтиоксидантна крема за чувствителна и многу сува кожа.Создава природна бариера и дава висока хидратација.Има силен смирувачки ефект на кожата после пилинзи,абразии,изгоретини од сонце или ласерски третмани.
Активни состојки
Витамин Е-токоферол,
Уреа
Декстрин
Аланин
Церамиди
Упатсво за употреба
Се аплицира во тенок слој на целото лице двапати а може и повекепати на ден во зависност од индикацијата.Заштитниот фактор се става после кремата со вит.Е.

Дополнителни информации

Brand

SKINTECH

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.