SolDevit 400IU витамин Д3

300.00 ден

Опис

Витамин Д3 (холекалциферол) придонесува за нормална апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот во организмот. Неопходен е за нормално одржување на коските и забите. Витаминот Д3 ја поддржува нормалната функција на имунолошкиот систем и учествува во одржување на нормалната мускулна функција. СолДевит се препорачува заради спречување на дефицит на витамин Д3 и за потреби во исхраната кај недостаток на витамин Д. Посебно се препорачува кај жени во менопауза, лица со голема телесна тежина и лица кои недоволно се изложуваат на сончевото зрачење.

Пумпата за дозирање овозможува лесно и прецизно дозирање на препаратот

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.