Опис

ULTRA комплет:

Најпотребните работи за учество на УЛТРА

1.Спортски пијалок Long Energy – формула за тркање со повеќе јаглени хидрати со електролити, без киселини.
2.Energy Gel LIQUID ENERGY PURE 70 g – Основната супстанција со најголема енергетска вредност од 200 kcal. во туба плус натриум и калиум. Висококвалитетен гел со јаглени хидрати, достапен во туби (70 g) со капачиња што се затвораат со 2 дози по туба. Вкус: неутрален (невкусен).
3.Energy Gel Liquid Energy Plus – гел со двојно дејство – енергија плус освежување со додаден натриум, калиум и 25 mg кофеин + таурин во кесичка од 35 g.
4.LIQUID ENERGY SALTY – со јаглехидрати со бавно ослободување за подолга енергија и 155 mg додаден натриум.
5.Активатор – тројна комбинација на природни извори на кофеин: мате, гуарана и зелен чај – за елиминирање на замор, болки во мускулите и враќање на натпреварот.
6.Енергетски бар со висока енергија – конкурентна формула заситена со јаглени хидрати и протеини за наизменично  конзумирање  со гелови.
7,Магнезиум 375 – течен магнезиум за брзо дејство и ослободување од грчеви и мускулни грчеви за време на натпреварување.

Начин на употреба:

Главниот производ во пакувањето е Long Energy. Растворете во 500-750 ml вода и пијте за време на натпреварот. Ви обезбедува постојано снабдување со енергија и електролити, за полнење и добра работа на мускулите.

Активатор – течен шот што се отвора и се пие на почетокот на стартот или во случај на криза на средината на патеката – ја чисти болката, ве враќа во трката и го измива заморот. Комбинација од 3 видови природни извори на кофеин (мате, гуарана, зелен чај). 1 шот на ден! Во долгите Ултра маратони, 4 часа по првиот ш, може да се повтори.

Енергетските гелови се лесно преносливи и удобни за преземање концентрирана форма на енергија. Се отвораат и се пијат при тешки делници (качување), замор, губење на енергија.

LIQUID ENERGY PURE – Основната супстанција со најголема енергетска вредност од 200 kcal. во туба плус натриум и калиум.

Liquid Energy Plus – комбинација со кофеин и таурин. Енергија плус освежување.

LIQUID ENERGY SALTY – комбинација од јаглени хидрати со побавно ослободување за подолги тренинзи плус солен вкус и додадени 140 mg натриум. Натриумот се губи при продолжено вежбање и ако нивото на натриум не се обнови, може да доведе до грчеви.

 

High energy bar, лесна и удобна храна во форма на енергетска/протеинска лента – брзо и лесно сварлива.

Магнезиум 375 – ги релаксира мускулите, ги отстранува грчевите, го подобрува закрепнувањето. Шот што се пие по трка или за време на долги тренинзи за да се запре вкочанетоста и грчевите на мускулите.

Дополнителни информации

Brand

SPONSER

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.