-8%
titanium isolate

TITANIUM ISOLATE 2.4 kg

Original price was: 3,990.00 ден.Current price is: 3,690.00 ден.

Availability: Нема на залиха SKU: EPH_5811 Категории ,
Спореди

Опис

Со 27 грама изолат од хидролизиран протеин од сурутка по порција го прави Titanium Isolate Supreme супериорен избор од кој било достапен прав од протеин од сурутка. Исто така, не содржи лактоза и маснотии, и има неверојатно ниско ниво на јаглени хидрати по порција, што го прави идеален извор на протеини за секој што сака да има целосна контрола врз нивниот внес на макронутриенти.

Хидролизираниот изолат на протеин од сурутка е многу побрзо апсорбирана верзија на протеинот од сурутка, што ја прави неговата висока содржина на BCAA

1 Serving Size: 1 scoop (31.6 g)
Amount Per 1 serving 100 g %DV*
Energy Value 110 kcal
460 kJ
348 kcal
1456 kJ
**
From Fat 0 kcal
0 kJ
0 kcal
0 kJ
**
Fat 0 g 0 g 0%
Saturated 0 g 0 g 0%
Trans 0 g 0 g 0%
Cholesterol 5 mg 15.8 mg 2%
Carbohydrate 0 g 0 g 0%
Dietary Fiber 0 g 0 g 0%
Soluble Fiber 0 g 0 g **
Insoluble Fiber 0 g 0 g **
Sugars 0 g 0 g **
Protein 27 g 85.4 g 54%
Sodium 50 mg 158.2 mg 2%
Potassium 120 mg 379.7 mg 3%
* Percentage of Daily Value per one full serving.
** Daily Value is not established.

Дополнителни информации

Brand

SAN Nutrition

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.