Опис

За нормална до сува чувствителна кожа

Формула за активно чистење на кожата: со само еден сурфактант и многу безбеден состав, без сапун, без конзерванси или мириси.

Активно дејство: Со кокобетаин кој ја отстранува нечистотијата и шминката без сушење и иритации.

Втријте мала количина од Toleriane негувачкиот гел за миење на лице со помош на влажни раце.

Употреба:Нанесете на лицето избегнувајќи го пределот околу очите. Нежно вмасирајте го во кожата, потоа исплакнете и на крај исушете со тапкање без триење.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.