Опис

Кога кожата е чувствителна, потребно е не само обновување на површинската бариера, туку и зачувување на нејзината микробиомна бариера – невидлива бариера која природно ја штити кожата.

– 48 часа хидратација. Ја обновува и штити бариерата на кожата.

– Интензивно смирува. Делува против иритација. Ја ослободува кожата од затегнување, пецкање, сувост и повремено црвенило. За чувствителна сува кожа.

83% СМИРУВАЧКИ И ЗАШТИТНИ АКТИВНИ СОСТОЈКИ.

[Глицерин] хидрира до 48 часа. [Церамид] ја обновува и штити кожната бариера. [Витамин Б3] интензивно смирува. [Термална вода на La Roche-Posay] ја намалува иритацијата на кожата.

17% комплементарни состојки кои обезбедуваат пријатно нанесување и зачувување на квалитетот на состојките.

0% парфеми и алкохол.

Да се нанесува на лицето и вратот наутро и навечер.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.