Опис

Интензивна смирувачка нега.
Интензивно и долготрајно го ублажува секојдневното чувство на непријатност кај лица со кожа склона кон алергии или со нетолерантна кожа.
За кожа склона кон алергии или нетолерантна кожа.
Станува збор за вистински подвиг во формулацијата: исклучително минималистичка, бескомпромисна и многу безбедна формула. Во суштинаформула која се сведува на најважното, која содржи минимално состојки и која е ослободена од сите материи што можат да ја иритираат кожата или да предизвикаат алергиска реакција.
Екстремно минималистичка формула со интензивна смирувачка моќ, благодарение на невросензинот, активната состојка која делува на механизмите за надразливост на кожата. Смирувачкиот ефект е зајакнат благодарение на новото соединение со смирувачката термална вода на La Roche-Posay која делува против иритациите. Некомедогено. Изразито висока толеранција. Тестирано на кожа склона кон алергии. 0% конзерванси / парабени / мирис / алкохол / бои / ланолин.

Да се нанесе на лицето и вратот наутро и навечер.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.