Опис

LA ROCHE-POSAY TOLERIANE ULTRA  крем за околу очи со термална вода 20ml.

Нега за исклучително чувствителниот предел околу очите.
Интензивно и долготрајно ја смирува чувствителната кожа околу очите. Делува против чувството на непријатност и надуеност.
За чувствителна кожа околу очите, склона кон црвенило, пецкање, надуеност или непријатни чувства. Одговара на луѓе кои носат леќи. Хидратантна и исклучително смирувачка нега за очите со патентиран комплекс [невросензин + ниацинамид] кој се бори против надуеност и непријатност на кожата околу очите. Содржи термална изворска вода на La Roche-Posay, која ја смирува и штити кожата.
Новата високо херметичка амбалажа пакување се вклопува во многу минималистичка формулација за оптимална толеранција: без конзерванси, без парабени, без парфеми, без алкохол, без бои, без ланолин.
•    Да се нанесува околу очите наутро и навечер.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.