Опис

Новата серија на Twistshake чинии е развиена за да го направи времето за
хранење поудобно и посреќно искуство. Паметното нелизгачко дно го оневозможува
лизгањето на чинијата од масата. Паметниот капак, што е вклучен во сите чинии,
лесно ја трансформира чинијата во кутија за ручек погодна за патување или за
чување на храна. Две или повеќе чинии може да се редат една над друга благодарение
на функцијата Twistclick, со што зафаќаат помалку простор. Формата на сите чинии
е развиена за совршено да одговара на серијата на Twistshake приборот за јадење.
За целосно оптимално искуство со хранењето, потребна ви е и светската
иновација-подлогата на клик.

Детали
Без BPA, BPS и BPF – безбедни за Вашето дете и за Вас
Нелизгачка – ја спречува чинијата од лизгање по масата
Преградна чинија – за храната што не треба да се меша
Чинија од PP и TPE – пластика – произведена од премиум материјали
Twistclick- Со паметниот капак, можете да ги редите Вашите чинии една врз друга при патување или за чување на храна
Се користи и во микробранова печка и се пере во машина за садови – поставете ја во горниот дел
Одговара за деца од и над 6 месеци
Подлогата на клик – лесно прикачете ја чинијата со само еден клик. Паметната подлога се лепи на масата, и со тоа е скоро невозможно чинијата да се одлепи.

Дополнителни информации

Brand

TWISTSHAKE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.