viber_image_2023-06-27_18-13-50-711

Twistshake Прибор за јадење од нерѓосувачки челик за 12м+

717.00 ден

SKU: EPH_2551 Категории ,

Опис

Нож со безбедно сечило за сечење, лажица дизајнирана за големина на залак на мало дете и вилушка со нежни боцки направени од нерѓосувачки челик.
Мека површина на допир, нелизгачка рачка со ергономски обликуван дизајн која лежи стабилно во раката на бебето и го поттикнува учењето.
ПРЕДУПРЕДУВАЊА ЗА БЕЗБЕДНОСТА И ЗДРАВЈЕТО НА ВАШЕТО ДЕТЕ!

Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасен. Проверете ги пред секоја употреба и фрлете ги на првите знаци на оштетување или слабост. Не дозволувајте детето да оди или да трча со лажица. Секогаш проверувајте ја температурата на храната пред хранење. Исчистете ги пред секоја употреба во топла вода и благ детергент. Безбедни се за миење во машина за садови во горната решетка. НЕ ги ставајте во микробранова печка. Не ги чувајте или оставајте на директна сончева светлина или во близина на извор на топлина. Не ги ставајте во загреана рерна. Боите на храната може да ги обојат компонентите. Во согласност со EN 14372.

Производот го има во розе и плава варијанта

Дополнителни информации

Brand

TWISTSHAKE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.