Опис

Twistshake шишето за бебиња е совршено да се комбинира со редовно доење. Секое шише користи практичен
сад за прашок, како и мрежичка за мешање. Единствениот систем наречен TwistFlow активно спречува
колики и овозможува рамномерно течење. Шишето има широк врат, со што е лесно за чистење.Исто така,
дизајнот овозможува лесно држење и задржување на топлина.

Детали
Без BPA, BPS и BPF, безбедни и за вас и за вашето бебе.
PP – пластика – произведено од премиум, висококвалитетен полипропилен
Цуцла – произведена од силикон, големина S (за 0+ месеци (180 ml), за 2+ месеци (260 ml),за 4+ месеци (330 ml)
Мрежичка за мешање – активно ги раствора грутките
Валва против колики – Уникатен Twistshake систем што ги намалува коликите
Паметен сад – подгответе го вашиот оброк дома и зачувајте го во практичниот сад. Садовите можат да се редат еден врз друг.
екстра широк врат – широкиот врат ги олеснува и повторните полнења, но и чистењето
Ергономичен дизајн – лесен за држење, и за родителот и за детето

Дополнителни информации

Brand

TWISTSHAKE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.