Опис

Twistshake закривената лажица за хранење е развиена за совршено да одговара за јадење
од теглички и длабоки чинии. Нашиот нежен на допир финиш е мек и ергономичен, така што Вашето
бебе може добро и мирно и да ја држи лажичката. Долгата рачка обезбедува лесен и уреден пристап
до бебешката тегличка. Лажичката за хранење може лесно да се чисти и е погодна за машинско миење.
Совршено одговара со останатата Twistshake линија на прибор за јадење.

Детали
Без BPA, BPS и BPF – безбедни за Вашето дете и за Вас
Нежна на допир – мека и ергономична површина за подобро држење
Закривена лажица – лесен пристап до бебешките теглички со храна или длабоките чинии
Одговара за деца од и над 4 месеци
Погодна за машинско миење – ставете ја во горниот дел
Премиум материјал – PP и TPE – пластика

Лажичките се достапни во две бои-сина и розе.

Дополнителни информации

Brand

TWISTSHAKE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.