Опис

Концентрат со силни дерматолошки активни состојки наменети за проблеми со мрсна кожа со неправилности.
Резултати видливи по 7 дена
Со комбинација на ексклузивни патенти и AHA кераторегулатори, работи брзо во елиминирање на неправилностите и спречување на нивно повторување.
Од ден на ден, квалитетот на кожата се обновува, а самата кожа станува сјајна.
Состојки: Урична топлинска вода, патентиран комплекс за регулирање на MPA, комплекс за регулирање на TLR2, екстракт од сладок корен,6% AHA / BHA комплекс, лакнат од цинк, екстракт од леќа.
Примена: Нанесете серум на чиста и сува кожа на лицето наутро и / или навечер сам или пред редовна дневна нега.
Избегнувајте контакт со очите. Во случај на изложување на сонце, не заборавајте да користите соодветна заштита од сонце заштитен фактор, поради присуството на АХА киселини во производот.

Пакување: 40мл

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.