Опис

Uriage Age lift крема:

  • За сува до комбинирана кожа, ја подобрува текстурата на кожата и ја прави мазна, содржи AHA
  • Заштита од плава светлина – (BLB patent), ги штити клетките од оксидативен стрес преку заштита на кожата од сината светлина
  • Заштита од загадување (Filmexel) преку создавање на филм на кожата кој штити од надворешни влијанија, при што дава ефект на втора кожа
  • Ретинолот, хијалуронската киселина и Dragon’s blood превенираат настанување на нови брчки и ги пополнуваат постоечките
  • Витамините Ц и E се моќни антиоксиданси, превенираат настанување на флеки и пеги и ги корегираат постоечките и го подобруваат сјајот на кожата.

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.