viber_image_2023-07-14_18-49-34-713

URIAGE Age Lift-Крема за лице со SPF 30

1,890.00 ден

SKU: EPH_3168 Категории , , Ознаки: ,
Спореди

Опис

Наменета за нормална до сува кожа, висока заштита од сонце содржи UV филтри, врши длабока хидратација.

• Заштита од плава светлина ( BLB patent ),ги штити клетките од оксидативен стрес преку заштита на кожата од сината светлина
• заштита од загадување (Filmexel) преку создавање на филм на кожата која штити од надворешни влијанија при што дава ефект на втора кожа
• Ретинолот, хијалуронската киселина  превенираат настанување на нови брчки и ги пополнува постоечките
• Витамините C и E се моќни антиоксиданси, превенираат настанување на флеки и пеги и ги коригираат постоечките и го подобруваат сјајот на кожата
• Uriage термална вода ги неутрализира слободните радикали

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.