Опис

URIAGE Age Protect  крем против брчки и силна заштита од сината светлина 40ml.

Заштита од плава светлина ( BLB patent ),ги штити клетките од оксидативен стрес преку заштита на кожата од сината светлина ,
заштита од загадување (Filmexel) преку создавање на филм на кожата која штити од надворешни влијанија при што дава ефект на втора кожа
Ретинолот, хијалуронската киселина и  Dragon’s blood превенираат  настанување  на  нови брчки  и ги пополнува постоечките.
Витамините C и E се моќни антиоксиданси, превенираат настанување на флеки и пеги  и ги коригираат постоечките и го подобруваат сјајот на кожата.

.

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.