ur bebe

URIAGE BABY’S 1ST MOISTURIZING CREAM прва хидратантна крема

440.00 ден

Спореди

Опис

Овој крем интензивно ја навлажнува деликатната кожа на бебето и спречува сувост. Неговата формула, вклучувајќи го природниот комплекс [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss] во комбинација со Plant Squalane, создава заштитна фолија. Кожата е веднаш и трајно хидрирана, мека и благо мирисна. 1. ХИДРАТИРА Благодарение на комплексот [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss], овој крем оптимално ја хидрира деликатната кожа на бебето. 2. СПРЕЌА И ЗАШТИТИ Овој лесен крем ја штити и ја зајакнува природната одбрана на кожата со зајакнување на бариерата на кожата. Збогатена со шеа путер и растителен Сквалан, кожата на бебето е заштитена од сушење. ЕКО ПРИЈАТЕЛСКИ ПРИСТАП • ФОРМУЛА ЗА ПРИРОДНО ПОТЕКЛО – 97% состојки од природно потекло – Локален комплекс (Алпи) 100% природен: [Термална вода Uriage + органски Edelweiss]

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.