Опис

Производи за секојдневна нега на оштетена и иритирана кожа.
Производите овозможуваат здрава, хидрирана и исхранета кожа, и заштита на кожата од секојдневните надворешни агенси.
Идеални се за употреба на иритирана кожа како последица од:
Носење на заштитни маски за лице
Пост дермо естетски интервенции
Иритирана кожа како последица на надворешни агенси
Состав:
 THERMAL -BIOTIK KOMPLEKS 10.5% (содржи пребиотик Инулин и термална вода)
 PANTHENOL- дериват на B5 која ја смирува и јакне заштитната бариера на кожата.
HIJALURONSKA KISELINA- овозможува длабока хидратација на кожата.
CENTELLA ASIATICA – го подобрува клеточниот метаболизам и ја активира синтезата на колагенот, го подобрува зараснувањето на оштетената кожа
Комплекс на Cu , Zn- прочистува, штити и смирува иритации (само во 𝗕𝗔𝗥𝗜𝗘𝗗𝗘𝗥𝗠 𝗖𝗜𝗖𝗔-𝗗𝗔𝗜𝗟𝗬 гел-крем)

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.