Опис

Со смирувачка термална вода, ова навлажнувачко млеко е неопходно за враќање на удобноста на кожата која покажува знаци на
сувост поради триење на облеката со кожата и околината на отворено. Деликатно миризливата, растопена текстура ја остава кожата
на бебето мека, еластична и навлажнета.
Хидрирана и заштитена.
Путерот од Шеа негува со активни состојки кои го зајакнуваат заштитното дејство на кожата.
Комбинацијата на Алое Вера и Термичка вода Uriage ја смирува чувствителната кожа на бебето.

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.