URIAGE Bebe 1st  Peri-oral care – Прв крем против иритации околу устата 30 мл

400.00 ден

Опис

URIAGE Bebe 1st  Peri-oral care – Прв крем против иритации околу устата 30 мл

Против црвенила и иритации околу устата кои се појавуваат кај бебиња при зголемено излачување на плунката

( на пр. кога излегуваат првите забчиња).

Го смирува иритираното подрачје благодарение на термалната вода и TLR2-комплексот.

Богат крем со цинк и бакар кој ја обновува кожата.

Без мириси, парабени и феноксиетанол.

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.