Опис

Неговата ексклузивна формула со термална вода Uriage е збогатена со минерали, калциум [Ca] и магнезиум [Mg], за да се зајакне бариерата за хидратација. Засилен со хијалуронска киселина со голема молекуларна тежина, екстракт од свила и пребиотик, Glow up Water Essence интензивно ја навлажнува и го открива природниот сјај на кожата. Неговата уникатна текстура на вода веднаш се спојува со кожата без да остави мрсен филм, за освежувачка свежа сензација!

Хидрира и ја зајакнува кутанозаната бариера!

• Екстрактот од свилено дрво ги детоксифицира клетките за да го изедначи тенот и да го зајакне сјајот.
• Хијалуронската киселина придонесува за инстант навлажнувачки ефект. Сјајот, мазноста и мекоста на кожата се обновуваат.

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.