Uriage Hyseac Hydra - крема

Uriage Hyseac Hydra – крема

630.00 ден

SKU: EPH_8951 Категории: ,
Кошничка
Спореди

Опис

Крем за сува кожа исушена од третман на акни.

Патент за церастерол 2F: ја смирува и ја обновува кожата бариера.

TLR2-Regul комплекс: регулира  и ја стимулира природната одбрана на кожата.

Екстракт од бодликава круша : хидрира и смирува

Uriage термална вода 30%: ја навлажнува, смирува и ја зајакнува кожата бариера.

Фитосквал: компензира за недостаток на липиди во кожата.

Нанесете 1-2 пати на ден, одлична основа за шминка .

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Рецензии

Сеуште нема препораки.


Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.