URIAGE Pro multi protect- Флуид за лице

1,890.00 ден

SKU: EPH_8283 Категории , , Ознаки: ,

Опис

Нормална до комбинирана кожа, ја подобрува текстурата на кожата и ја прави кожата мазна, содржи AHA
• Заштита од плава светлина ( BLB patent ),ги штити клетките од оксидативен стрес преку заштита на кожат  од сината светлина
• заштита од загадување (Filmexel) преку создавање на филм на кожата која штити од надворешни влијанија при што дава ефект на втора кожа
• Ретинолот, хијалуронската киселина и  Dragon’s blood превенираат  настанување  на  нови брчки  и ги пополнува постоечките
• Витамините C и E се моќни антиоксиданси, превенираат настанување на флеки и пеги  и ги коригираат постоечките и го подобруваат сјајот на кожата
• Uriage термална вода ги неутрализира слободните радикали

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.