Опис

Специфична нега за секој тип на кожа, го засилува ефектот на кремата, се нанесува секое утро и вечер
AHA х 2
Хијалуронска киселина x 2
Ретинол +20% секое утро и вечер
• Заштита од плава светлина ( BLB patent ),ги штити клетките од оксидативен стрес преку заштита на кожата од сината светлина
• заштита од загадување (Filmexel) преку создавање на филм на кожата која штити од надворешни влијанија при што дава ефект на втора кожа
• Ретинолот, хијалуронската киселина и Dragon’s blood превенираат настанување на нови брчки и ги пополнува постоечките
• Витамините C и E се моќни антиоксиданси, превенираат настанување на флеки и пеги и ги коригираат постоечките и го подобруваат сјајот на кожата
• Uriage термална вода ги неутрализира слободните радикали

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.