Опис

Сетот содражи:

Маслена купка наменета за хигиена на сува кожа
• Нежно ја чисти кожата и штити од сушење на кожата
• Го смирува чешањето
• Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа
• Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство .
• Намалува нелагодност и чешање
• Смирува и ја враќа природната заштита на кожата.
• Долготрајно пријатно чувство
• Наменета е за бебиња, деца и возрасни.
• Без парабени, без сапуни, хипоалергена и со физиолошки Ph.

URIAGE Xemose LIPID REPLENISHING – Крема против иритации 400мл

  • Длабоко ја храни и штити кожата до 48 часа од нанесување.
  • Се употребува кај премногу сува кожа за лице.
  • Брзо ги намалуваат сензациите на сува кожа и затегнатост.
  • Содржи 3 патентирани комплекси и URIAGE термална вода за тројна бариерна заштита.

 

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.