Uriage Xemose PSO-Концентрирана емулзија

780.00 ден

Опис

XEMOSE PSO e концентрирана емулзија за кожа склона кон псоријаза, кожа со црвенило подложна на лупење и кожа со плакиO/W масло во вода емулзија, нелеплива, без мирис

СОСТАВ:

CATHELICIDN LL37: врши регулација на инфламаторен пептид LL37

CÉRASTÉROL 2F: ја обновува и зајакнува кожната бариера. Ја реструктуира и штити кожата од надворешни агресивни фактори

URIAGE THERMAL WATER 10 %: ја смирува, хидрира, зајакнува кожната бариера

GLYCOCOLLE + SHEA BUTTER 5%: смирува чешање, надоместува липиди

СВОЈСТВА

✔го подобрува отстранувањето на лушпите

✔ја обновува кожната бариера

✔ја смирува кожата и чешањето

Дополнителни информации

Brand

URIAGE

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.