UroProstal капсули

680.00 ден

SKU: EPH_9491 Категории ,

Опис

Додаток во исхраната со екстракт од плод на сабална палма, екстракт од корен од коприва, ликопен, селен, цинк и витамин Е. 1 капсула содржи: екстракт од сабална палма 150
мг, екстракт од корен од голема коприва 150 мг,
витамин Е 14,1 mg α-ТЕ, цинк 7,5 mg, екстракт од
плод од домати со 6% ликопен 2 mg, селен 35 μg
Екстрактите од сабална палма и корен од коприва
придонесуваат за нормална функција на простатата
и уринарниот тракт. Цинк придонесува за нормална
плодност и репродукција.

УПОТРЕБА 1 капсула на ден помеѓу оброците

30 Капсули

Дополнителни информации

Brand

DIETFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.