Опис

ИНОВАЦИЈА ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ: AMINEXIL CLINICAL 5.
Ексклузивен спој на Aminexil, референтна молекула против опаѓање на коса со клинички докажани ефекти, со 5 активни состојки за потполно делување.
[ОД КОРЕНОТ]
Го зајакнува, прицврстува влакното од коренот.
[ДО ВРВОВИТЕ]
Зголемува јачина и отпорност на влаконото.
[+ НОВО ЗАЈАКНАТО ДЕЛУВАЊЕ ВРЗ ВЛАКНАТА]
Намалува микронерамнотежа на влакното и ја зајакнува неговата отпорност.
ЕФИКАСНОСТ ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ МЕРЕНА И ДОКАЖАНА ЗА 6 НЕДЕЛИ
Клинички докажано. Опаѓањето е намалено.
После 3 недели влакното е зајакнато. На косата и е вратена отпорноста и силата.

Интензивна нега:
1 ампула дневно во текот на 6 недели. Може да се нанесува на сува или влажна коса.
– За одржувањe:
3 ампули неделно.

Само за надворешна употреба. Да не се голта. Избегнувајте наннесување на андразнета кожа или во областа околу очите. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

ЦЕНАТА Е ЗА ЕДНА АППУЛА .

Дополнителни информации

Brand

VICHY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.